Orlistat

ORLİSTAT

Orlistat ürününün görevi vücuttaki yağların yakılması ya da kişinin iştahının kesilmesi değildir. Bu ürünün temel işlevi gıdalarla alınan yağın %25 – %30 oranındaki kısmının dışkılama ile dışarıya atılmasıdır. Bu ürün kesinlikle doktor kontrolü ile kullanılması gereken bir üründür. Aksi takdirde çok ciddi sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Obezite tedavisinde tercih edilen Orlistat mutlaka doğru şekilde kullanılmalıdır. Bunun için doktor tavsiyelerine uyulması gerekmektedir.

Orlistat Nasıl Kullanılır?

Doktorlar tarafından reçete edilen Orlistat 3 ay süre ile kullanılmaktadır. Her bir reçetenin süresi 1 aylıktır. Orlistat ürününün reçete edilebilmesi için öncelikle kişinin 4 aralıksız hafta boyunca diyet sayesinde toplam 2,5 kilo vermiş olması gerekir. 12 hafta sonucunda kişinin vermiş olduğu kilo miktarına bakılarak yeni bir tedavi yöntemi uygulanabilir. Doktorlar kişinin sağlık durumuna ve kilo verme kapasitesine göre buna karar vermektedir.

Orlistat ürününü her öğünde 1 defa kullanmak gerekir. Ürünün nasıl kullanılması gerektiğine dair detaylı bilgi doktor tarafından hastaya verilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta doktor tavsiyelerinin ve uyarılarının göz ardı edilmemesi gerektiğidir. Bu sayede kişinin kilo verirken sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesi de mümkün olabilmektedir.

Orlistat ürünü hamileler ve emziren kadınlar tarafından kesinlikle kullanılmamalıdır. Aksi halde bebeğin sağlığı olumsuz yönde etkilenebilir. Bu ürün kalp – damar tıkanıklığı olan kişilere de önerilmemektedir. Aynı şekilde kişide böbrek yetmezliği ya da karaciğer hastalığı varsa bu ürünü kullanmaması gerekir. Yüksek tansiyon hastalarına da önerilmeyen Orlistat yalnızca doktorun onay verdiği durumlarda kullanılmalıdır. Bu ürün 18 yaşından küçük kişiler için önerilmemektedir. Alerjik duruma sahip olan kişilerin de bu ürünü kullanmadan önce mutlaka doktorunu bu durumdan haberdar etmesi gerekmektedir.

Orlistat İçeriği Nedir?

Orlistat ürününün içeriğinde yer alan etkin madde Orlistat’tır. Bu maddenin işlevi yağ emilimini azaltmaktır. Ürünün neden olacağı komplikasyonların başında yağlı dışkılama, karın ağrısı, dışkı tutmada zorluk, şişkinlik, kırgınlık ve diş eti hassasiyeti gibi etkilerdir.

Bu ürün aşırı kilo problemi olan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Ürünün kullanımından önce kişinin diyet yardımı ve kendi çabası ile 4 haftada en az 2,5 kilo vermiş olması gerekmektedir. Bu ürün obezite tedavisinde kullanılsa da her obeze önerilmemektedir. Bu nedenle doktor tavsiyeleri ön plandadır.

Yorumlarınız Bizim İçin Değerli

Adınız Soyadınız:
E-posta(Gerekli):
Websiteniz(Varsa):
Yorumunuz: